A Jézus Társasága Magyarországi Rendtartományának fuilmes részlege több mint 20 éve foglalkozik változó rendszerességgel a kommunikáció, a média és a film területén műhelyek, programok (konferenciák, kiállítások, filmes táborok) és képzések szervezésével a szakmai ismeretek továbbadásának illetve fontos társadalmi kérdésekről való párbeszéd kezdeményezésének céljából.
Otthon, otthon (dokumentumfilm) 2020
Sorsfonalak (Portréfilm Landgráf Katalin textilművész, szövős tanárról) 2020
Családban maradva (interjúsorozat) 2019
Így jöttem… (Vidékről a fővárosba – hivatás- és útkeresés hat színész szemével)
Kreatív szolgálattal a határokig
Kisfilmek a közösségi szolgálatról
Emberöltők (dokumentumfilm)
A Műhely története
A műhely 2006-ban alakult olyan fiatalok felvetéséből, akik már részt vettek az Faludi Ferenc Akadémia filmes programjain, de valójában egyedül voltak keresztény értékorientált szemléletükkel, a filmkészítés iránti elköteleződésükkel.
A Műhely célkitűzései, munkája
A műhely célja, hogy közösséget és lehetőséget találjanak azok a fiatalok, akik keresztény, értékeket
felmutatni akaró identitásukkal együtt, s azt vállalva szeretnének filmeket készíteni, mások
gyarapodására. Ilyen műhely lehetőség az országban nincs. A fiatalok számára nyitottabb helyeken nem kívánatosak még a konzervatív értékek sem. Ezt többek személyes tapasztalatából tudjuk.
A fiatalokat, a műhelyt szakmailag támogató szakemberek, részben régebbről az Akadémiához kötődnek, az esetek nagy részében önkéntes alapon, ingyen segítenek, elméleti és gyakorlati szinten, eszközökkel, sok rászánt idővel.
A műhely tagjai segítenek a filmes médiás munkában: spotok gyártása, tv-s anyagok készítése, mely által megjelenési lehetőséghez jutunk; a Faludi filmszemle előkészületeiben és lebonyolításában is nélkülözhetetlenül segítenek.
A műhely szellemi otthont ad ezeknek a fiataloknak, akik között vannak keresők is (2 fő), ezt máshol nem kapják meg, értékrendjükben itt tudnak erősödni, kezdeményezéseikhez társakat és intézményi hátteret találni.